Kaip „sustyguoti“ darbo laiką?

Mus skaito ir 15min.lt 

Mūsų aplinkoje sukasi žmonės, kurie rodos, negali mums skirti net 5 min. „Vienu metu aš valgau, atsakinėju į elektroninius laiškus ir dar telefonu kalbu“, – dažnas pasakys. Žmonėms prioritetu tampa darbas iš baimės prarasti finansinį stabilumą, todėl daugelis vienu metu dirba kelis darbus. „Pseudomodernistinis žmogus tampa daugiafunkciniu, kuriam išnyksta laiko ir erdvės nuovoka“, – sako psichologas ir Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

Vis mažiau žmonių laiką griežtai skirsto šeimai, laisvalaikiui, darbui. Dabar viskas persipynę: dirbame namie ir tarsi laiką leidžiame su šeima, o pomėgiai iš viso užmiršti. Tačiau juk dirbti ir ilsėtis, leisti laiką su šeima ir dirbti – vienu metu neįmanoma.

laikas

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Socialinių tinklų pinklės

Virtualusis pasaulis jau tapo neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Nebeįsivaizduojame, kad galėtume nebendrauti, nenaršyti, nedirbti, neskaityti internete. Tai jau tapo savaime suprantamu dalyku ir nevalingu įpročiu.
Aptingęs šiuolaikinis žmogus nebeįžvelgia grėsmių, kurias kelia socialiniai tinklai. Apie „sėdėjimo“ socialiniuose tinkluose minusus ir priklausomybę nuo jų kalba psichologas, Kauno jaunimo mokyklos direktorius Tomas Lagūnavičius.
1.Prie kompiuterio laikas pralekia nepastebimai. Ir ne tik laiką „vagia“ virtualusis gyvenimas. Žmogus pats nesuvokia, kaip greitai praranda erdvės pojūtį. Išsenka jo gyvybinė energija. Nebelieka laiko ir noro „gyviems“ pokalbiams su draugais. Juos „praryja“ kompiuteris.
unsplash.com

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Kai internetas pranoksta knygą

Šiandien žodį „internetas“ moka visų amžiaus grupių žmonės: nuo mažų vaikų (iki galo nesuprantančių šios sąvokos reikšmės) iki vyresnio amžiaus senjorų, kurie reikalauja anūkų išmokyti naudotis „tuo daiktu.“ Jeigu senais laikais ieškodami informacijos mes pirmiausia eidavome į biblioteką, knygas laikydavome žinių šaltiniu, šiandien tai yra  „Google“ paieška.

Interneto vartotojas – XXI a. žmogus, kuriam reikalinga informacija čia ir dabar. Jis yra aktyvus dalyvis žiniasklaidoje, taupantis laiką, operatyviai ieškantis medžiagos, besimokantis.

Atsikėlęs ryte aktyvus interneto vartotojas netikrina savo pašto dėžutės ir neieško rytinio laikraščio. Jam net kyla klausimas, kas iš viso užsisako spaudos leidinius? Juk laikraštyje naujienos jau yra atgyvenusios, o apie vakarykštį Seimo skandalą jie net neužsimena… „Laikraščiai greitai išnyks“, – mintyse pagalvoja internautas ir įsijungia išmaniajame telefone naujausias žinias.

unsplash.com

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Socialinių tinklų minusai arba nesuvokta priklausomybė

Apie mus rašo 15min.lt

Virtualusis pasaulis jau tapo neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis. Nebeįsivaizduojame, kad galėtume nebendrauti, nenaršyti, nedirbti, neskaityti internete. Tai jau tapo savaime suprantamu dalyku ir nevalingu įpročiu.

Aptingęs šiuolaikinis žmogus nebeįžvelgia grėsmių, kurias kelia socialiniai tinklai. Apie „sėdėjimo“ socialiniuose tinkluose minusus ir priklausomybę nuo jų kalba psichologas, Kauno jaunimo direktorius Tomas Lagūnavičius.

  1. Prie kompiuterio laikas pralekia nepastebimai. Ir ne tik laiką „vagia“ virtualusis gyvenimas. Žmogus pats nesuvokia, kaip greitai praranda erdvės pojūtį. Išsenka jo gyvybinė energija. Nebelieka laiko ir noro „gyviems“ pokalbiams su draugais. Juos „praryja“ kompiuteris.
pexels.com

pexels.com

Skaityti daugiau »


Priežastys, kodėl verta kurti socialiniuose tinkluose ir kaip iš to uždirbti

„Jei tavęs nėra socialiniuose tinkluose – tavęs nėra niekur“, – girdėta ši frazė? Šiandien ji pasikeitė ir interneto guru šią mintį pataisytų: „Jei tu nekuri socialiniuose tinkluose, tada tavęs ten nėra.“ Vartotojai sako, kad neužtenka būti tinkle, reikia kurti! O jei iš to dar galima uždirbti…

Tad jeigu jums mama baksnoja pirštu ir neleidžia naktinėti prie feisbuko, „Youtube“ kanalo ar „Instagramo“, išvardinkite jai šias priežastis, kodėl ji labai klysta:

  1. Socialiniuose tinkluose nereikia pradinio kapitalo norint sukurti savo verslą. Nebūtina įsipareigoti bankams ar prašyti tėvų santaupų – tinklai siūlo daug nemokamų funkcijų, kurios padės vystyti verslą.

    pexels.com

    pexels.com

Skaityti daugiau »


Vaidmenys internete. Pasitikrink, koks tavo personažas?

„Pažiūrėjau tavo feisbuko profilį. Žinok, ten tu visai kitokia“, – negirdėtas komentaras apie jus? Klasės „tylenis“ socialiniame tinkle prisistato visažiniu, kaimynės, pleputės Birutės profilis iš viso tuščias, o iš namų neišeinanti šeimininkė tik ir moko interneto vartotojus, kaip iš tiesų reikia gyventi. Realybėje mes esame vienokie, o virtualioje erdvėje galime būti kuo tik norime. Skamba patraukliai.
Internetas tampa savęs reprenzentavimo vieta. Kodėl tai yra tinkamiausia terpė? Jūsų asmeniškai nepažįsta, jaučiatės saugiai, galite patenkinti poreikį būti žinomu. Kiekvienas iš mūsų virtualioje erdvėje atlieka tam tikrą vaidmenį arba personažą. O kokį vaidmenį užimate jūs? Pozityvų ar negatyvų? Visažinio ar užsispyrėlio?
unsplash.com

unsplash.com

Skaityti daugiau »


Kaip įgyti statusą virtualioje erdvėje?

Turėti galią ir susikurti savo statusą virtualioje erdvėje – tai ko nori ne vienas interneto vartotojas. To pasiekę žmonės laikomi postnetokratais. „Skatinu pabūti juo. Pabandykite tris ar keturis mėnesius aktyviai veikti kaip postnetokratas“, – sako Kauno suaugusiųjų mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

Pirmieji žingsniai jau buvo aptarti. Pristatome daugiau metodų, kurie padės įtvirtinti savo galią internetinėje erdvėje:

Laisvai reikškite savo nuomonę. Asmenybė, kuri nemoka argumentuoti išsakyti savo minčių, požiūrio, pastebėjimų – liks ilgam šešėlyje… Mažai kam įdomus žmogus „be stuburo.“ Tačiau nerekomenduojame kategoriškai savo nuomonės laikytis. Turite mokėti pripažinti, kad galbūt klystate ar abejojate. Suklydę – atsiprašykite.

Patarimas. Pagalvokite, kaip galėtumėte paskatinti save reikšti nuomonę, o jos nenutylėti? Išsiaiškinę priežastis – įveikite kliūtis.

Business People hangout together at coffee shop

pexels.com

Skaityti daugiau »


Sėkmės pradžia internete: nuo ko prasideda postnetokrato kelias?

Daugelis  savo verslą pradeda interneto platybėse ir iš interneto vartotojo tampa nekrotu – „žmogumi, didžiąją savo kūrybinės energijos dalį nukreipusiu stiprinti įtaką internetinėje erdvėje. Jo kuriamas turinys paveikė kitų žmonių sprendimus.“ Galima pasidalinti ne  viena sėkmės istorija, pavyzdžiui, stiprusis „Google“ pasiekę aukštumas internete vėliau pradėjo autonomiškai valdomas mašinas.

Šiandien ši  sąvoka modifikuota ir jie laikomi postnetokratais. O nuo ko pradėti norint tapti sėkmingu realiame ir virtualiame gyvenime? Kaip sukurti savo autoritetą? Pateikiame pirmuosius žingsnius:

Išskirtinumai. Socialiniuose tinkluose yra didelė pasiūla asmenybių, kuriomis verta sekti dėl asmeniškai naudingos informacijos. Jūsų užduotis ieškoti, kuo jūs išskirtiniai ir taip kovoti dėl sekėjų dėmesio. Privalote daryti kitaip arba mokėti daugiau už kitus.

pexels.com

pexels.com

Skaityti daugiau »


Neįgaliesiems